Správné čištění a údržba jsou důležité!
Abyste se z vaší nové kobercové podlahy těšili co nejdéle a zároveň nezadali důvod pro zánik záruky, stačí dodržovat pouze několik málo zásad správného čištění a údržby:

1.PRAVIDELNÉ DENNÍ ČIŠTĚNÍ
Prachové částečky a částečky nečistot ze vzduchu se usazují na vláknech koberce, odkud se musejí – v závislosti na zatížení – buď denně nebo alespoň několikrát týdně odstraňovat výkonným kartáčovým vysavačem (doporučujeme používání kartáčového vysavače RZ Bürstsauger Profi).
U podlahovin s vysokým vlasem a u kobercových podlah z vlny a přírodních vláken je nutno používat hladkou sací hubici - kartáčování zde není nutné.

Odstraňování skvrn:
Navzdory veškeré opatrnosti se na koberci tu a tam objeví skvrna. Při správném způsobu čištění to ovšem není žádný problém! Skvrny nenechte nikdy zaschnout, tím by se mohla vlákna koberce trvale poškodit. Skvrny proto odstraňte zásadně ihned po jejich vzniku. Abyste nepoškodili vlákna, nepoužívejte nikdy běžné čistící prostředky pro domácnost nebo prostředky na nádobí, ale vždy jen šetrné, avšak účinné speciální výrobky na odstraňování skvrn:
prostředkem na bázi aktivního kyslíku RZ 490 Fleckengreifer snadno odstraníte skvrny od látek rozpustných ve vodě (např. od krve, trávy, červeného vína, fixu). Skvrny od oleje a mastné skvrny (např. od žvýkaček, barev, laků, lepidel) bleskově odstraníte prostředkem RZ 491 Fleckenhammer.

Pro první pomoc u malých skvrn slouží čistící utěrka RZ Fleckentuch v praktickém sáčku.
Skvrny čistěte přitlačováním savého hadříku, neroztírejte je, ani je nekartáčujte. Odstraňovač skvrn nejprve vyzkoušejte
na nenápadném místě (zkouška na stálobarevnost a odolnost materiálu).

2.HLOUBKOVÉ ČIŠTĚNÍ/ POSTŘIKOVÝ EXTRAKT
Čištění hloubkovým mokrým způsobem (RZ Teppichwasch-System):
V závislosti na stupni znečištění kobercové podlahy je potřebné (vedle každodenního čištění) provést jednou ročně důkladné hloubkové čištění kobercových vláken. Systémové využití čisticích strojů a prostředků RZ ze systému na mokré čištění koberců nazýváme RZ Teppichwasch-System. Tento systémový postup představuje nejdůkladnější a zároveň nejšetrnější způsob čištění koberců a kobercových podlah. Vlákna se po vyčištění opět narovnají, barvy oživí a vaše kobercová podlaha budě opět měkká , barevně svěží a do hloubky vlasu čistá.

Na zašpiněná frekventovaná místa a skvrny nastříkejte prostředek RZ 440 Vorreiniger, který špínu účinně uvolní. Následně pomocí vysoce výkonného rozprašovacího vysavače RZ Teppichwaschmaschine Turbo XS vstřikujte pod tlakem do vláken koberce čisticí roztok čisté vody a speciálního čisticího prostředku RZ 450 Hauptreiniger Airfresh, který vzápětí opět vysáváme do sběrné nádržky čisticího stroje. Tím se bleskově uvolní, vypláchnou a zároveň vysají nečistoty, špína a bakterie. Protože koberec je po tomto postupu trochu vlhký, nevstupujte na něj okamžitě, ale vyčkejte dokud řádně nevyschne.

Přístrojem na mokré čištění koberců RZ Teppichwaschmaschine Turbo XS lze zpravidla čistit i vysoce kvalitní vlněné koberce – pro tento účel použijte výrobek RZ 451 Hauptreiniger Wolle

3.IMPREGNACE – ochrana proti zašpinění
Po hloubkovém čištění RZ Teppichwasch-System je třeba kobercovým podlahám poskytnout dokonalou ochranu. Ochranný impregnační prostředek RZ 460 Faserschutz impregnuje vlákna koberce, čímž účinně snižuje ulpívání nečistot na frekventovaných místech a zabraňuje zplstnatění a šednutí koberce.

Textilní podlahoviny

DOPORUČUJEME
/textilni_podlahoviny
0 Hodnoceni
310 Kč
304 Kč
Vaše sleva:
6 Kč
SLEVA
/textilni_podlahoviny
0 Hodnoceni
3422 Kč
3353 Kč
Vaše sleva:
68 Kč
DOPORUČUJEME
/textilni_podlahoviny
0 Hodnoceni
378 Kč
370 Kč
Vaše sleva:
8 Kč
SLEVA
/textilni_podlahoviny
0 Hodnoceni
627 Kč
614 Kč
Vaše sleva:
13 Kč
SLEVA
/textilni_podlahoviny
0 Hodnoceni
572 Kč
561 Kč
Vaše sleva:
11 Kč
DOPORUČUJEME
/textilni_podlahoviny
0 Hodnoceni
410 Kč
402 Kč
Vaše sleva:
8 Kč
SLEVA
/textilni_podlahoviny
0 Hodnoceni
404 Kč
396 Kč
Vaše sleva:
8 Kč