www.komponentyzedreva.cz


Dřevěná madla pro panelové domy (masiv) - jedná se o pevná, neohebná madla z bukového masivu. DM1, DM2

KLADY:

MADLO S TRADICI – obecně, dřevo je nejdéle využívaný stavební materiál. Nebylo to vždy dáno jeho snadnou dostupnost a poddajnosti při opracování, jako spíše jeho schopnosti dodat „teplo domova“. V interiérech s dřevěným madlem se člověk cítí útulněji, bezpečněji a má dobrý pocit, že ten jeho vchod je úplně jiný než všechny kolem.

VOLBA MOŘENÍ – dřevěná madla se dodávají buď jen lakovaná v přírodním provedení, nebo se moří pro dosažení požadovaného dekoru.

DOBRÉ UCHOPENÍ – dřevěná madla jsou navržena s ohledem na bezpečné uchopení. Jsou kompaktní, ruka je snadno obepne.

MONTÁŽNÍ POSTUP:

1.Zaměření madla

Dřevěná madla jdou z výroby zakrácená přesně podle požadovaných délek. Než madla objednáte, je třeba změřit každý kus a míry si poznamenat. Možná se budete divit, ale není nic jako standardní délka ramena nebo galerii v panelovém domy. Někdy se velikosti liší o centimetr, ale stává se, že se liší i o 10cm.

Pokud zákazník nechce koncovky, zakrácení madla na místě je špatný nápad, každý řez by se pak musel dodatečně lakovat.

 2.Příprava pasoviny

Příprava pasoviny pro usazení madla ze dřeva vyžaduje odstranění staré barvy, navarek a větších nerovnosti. Barva se musí odstranit až na pasovinu, alespoň každých 50cm. Na koncích madla, u spojů pasoviny, je někde třeba přesahy odřezat. Dřevěné madlo musí volně dolehnout na pasovinu, v opačném případě může dojit k popraskání dřeva po celé délce madla. A to už nejde opravit.

3.Usazení madla

Dřevěná madla se lepí na dodavatelem doporučená a laboratorně odzkoušená lepidla. Lepení je celoplošné. Před samotným nanesením lepidla je pasovinu třeba odmastit, například technickým benzínem.

Usazená madla se musí k pasovině, po dobu chemické reakce s lepidlem, přimáčknout buď ručními svěrkami, nebo elektrikářskou páskou s použitím podložek k pasovině.

Doba chemické reakce lepidla je cca 30min, poté je možné svěrky / pásky sundat.

Madlo je přilepené. Nesklouzne.

Rohy se mohou vyrobit na místě, seříznutím madla na 45 stupňů (případně dle potřeby), nebo použit již hotové z výroby. Koncovky lze rovněž zakoupit. Záleží na volbě zákazníka.

Pokud se rozhodnete pro vlastní montáž, neváhejte se pro radu obrátit na nás. Neděla nám to problémy i v případě, že materiál zakoupíte u jiného prodejce.  

Madla PVC Madla Madla dřevo masiv